Pirkt vai nepirkt?

Pirms liela pirkuma veikšanas ir normāli just satraukumu. No vienas puses, jums ir pozitīvas emocijas saistībā ar produkta vai pakalpojuma, kas ir pievērsis jūsu uzmanību, iegādi, bet, no otras puses, jūs var mākt šaubas vai tas ir pareizas veids, kā iztērēt savu grūti nopelnīto naudu. Ikviens var kļūt mazliet nervozs saistībā ar naudas izniekošanu, un šī sajūta tikai palielinās, ja runa ir par dārgiem un lieliem pirkumiem.

Lai mazinātu apjukumu šādās situācijas, esam snieguši ieskatu dažos apdomāšanas vērtos aspektos jautājumu formā. Šie vienkāršie padomi palīdzēs jums labāk izprast, vai attiecīgais lielais pirkums ir tā vērts vai arī nauda ir jāpaglabā kam citam.

No kā man vajadzēs atteikties?

Pirms veikt lielu pirkumu, jums ir jāpārliecinās, ka attiecīgajā brīdī nav nekā cita, kas ir nepieciešams lielākā mērā. Piemēram, jūs ieraugāt jaunu dizainera somu. Ir zināms, ka tā tiks nēsāta katru dienu, un naudas priekš tās iegādes ir pietiekoši. Vienīgā problēma ir tā, ka darbam nepieciešamais telefons ir sabojājies. Šajā gadījumā primārais ir salabot telefonu un iegādāties somu, kad ir uzkrāts vairāk naudas. Tie 200 eur, ko jūs tērējat šodien, nozīmē 200 eur (bani online rapid) mazāk priekš kā cita tuvākajā laikā. Ir lietderīgi sev ik pa laikam atgādināt šo vienkāršo sakarību.

Vai es varu pagaidīt 1 nedēļu pirms pirkšanas?

Šis jautājums ir lielisks veids, kā izvairīties no impulsu pirkumiem. Kad izvēlaties kādu dārgu lietu tiešsaistē, atzīmējiet to ar grāmatzīmi, pēc tam atgriezieties pie tā pēc nedēļas, lai redzētu, vai jūs joprojām jūtaties tik aizrauts par šo pirkumu.
Jums arī jāizvērtē, vai pirkums ir nepieciešams. Vai tas iederas jūsu mājās vai dzīvesveidā? Pat ja pirkums nav pilnīgi nepieciešams, varat arī izvērtēt tā vērtību saistībā ar tā lietderību. Apsveriet, vai jūs tiešām izmantosiet attiecīgo preci un cik bieži. Ja tas ir kaut kas, ko jūs, visticamāk, izmantosiet tikai vienu reizi, var būt lietderīgāk iznomāt preci vai to aizņemties no kāda cita. Esiet reālistisks par to, cik nepieciešams un lietderīgs tas būs jūsu dzīvē.

Vai tas ir emocionāls pirkums?

Veikalos ir daudz līdzīgu produktu. Faktiski daži no tiem būtībā ir vienādi, tikai ar citu logotipu. Bet kāpēc mēs izvēlamies viena zīmola kafiju pār otru? Tās visas taču garšo līdzīgi. Varbūt jūs izvēlaties noteiktas lietas ieraduma dēļ, jo tās ir tikušas izmantotas kopš bērnības. Lietas, kuras tikušas iegādātas, kad esam priecīgi, skumji, dusmīgi vai nervozi, lielāko daļu tā arī netiek izmantotas. Jo spilgtu emociju laikā vēlme pēc vieglprātīgiem pirkumiem krasi palielinās. Ir svarīgi izprast izanalizēt sevi vai pirkums konkrētajā brīdī nav balstīts vien uz emocijām.

Vai man jau ir kaut kas līdzīgs mājās?

Mēs dzīvojam kultūrā, kas ir apsēsta ar lietām, kas ir lielākas, labākas, jaunākas un spožākas. Pagājušajā gadā nopirki jaunu viedtālruni? Tas jau ir novecojis, tāpēc labāk iegādāties jaunāko modeli. Jau ir labs matu fēns? Jā, bet šim ar atlaidi ir divi papildu režīmi un tas ir rozā krāsā. Ja vien prece, ko jūs nomainīsiet, ir tāda, kas vairs nedarbojas, jums labāk ir ietaupīt naudu priekš lietām, kuru vēl nav jūsu īpašumā.

Izmantojot pareizo pieeju, ir viegli izlemt, vai liels pirkums ir jūsu naudas vērts. Ievērojiet augstāk minētos padomus, un jūs varēsiet labāk izvērtēt savu iepirkšanās psiholoģiju un attiecīgi savu rīcību.