Restorāns kā muzejs

New York Cafe (Budapešta)

New York Cafe atrodas Budapeštā un īpašnieki to dēvē par the most beautiful cafe in the wuold (skaistākā kafejnīca pasaulē). Tā tika atklāta 1894. gadā un līdz mūsdienām, pārsteidz savus apmeklētājus ar greznību un varenību. Tāpēc, nav nekāds brīnums, ka tā piesaista milzīgu tūristu skaitu. Viss interjers ir apzeltīts, griesti izrotāti ar freskām, zāles apgaismo neparastas lustras izgatavotas no Venēcijas stikla. Vietējā leģenda apgalvo, ka kafejnīcas atvēršanas dienā, rakstnieks, Ferencs Molnars, iemeta atslēgas no New York Cafe Dunaja ūdeņos, lai tā nekad, neaizvērt durvis saviem apmeklētājiem.

Restorānā jūs sagaidīs izsmalcināta eiropiešu virtuve, kurā īpašu slavu ir iemantojuši deserti.

Grill Astor (Doha)

Ieejot šajā restorānā, liekas, ka esi nokļuvis, 17 mārciņas lielas statujas apskāvienos. Interjers un dekorācijas, liek apmeklētajam nokļūt, neparastā pasaulē – telpā ar zemiem, spīdošiem galdiem, mazliet tālāk, zālē ar ugunīgi sarkanām mēbelēm, bet nākamajā zālē jūs sagaidīs krēsli, apvilkti ar tumšu, mīkstu ādu. Ja gribat gūt tikpat labu priekšstatu arī par virtuvi, tad pirmām kārtam, vajag izvēlēties gaļas ēdienus, kā arī omāru zupu un klasiskās pankūkas.

Cafe Imperial (Prāga)

Vēl viens restorāns uudet pikavipit, kas tika atvērts pagājušā gadsimta sākumā. Tagad restorānam ir 103 gadi, tātad nav grūti aprēķināt, ka 2014. gadā, tas svinēja savu simtgadi. Tajos, senajos laikos, tā bija visiecienītākā rakstnieku, komponistu un citu mākslas darbinieku pulcēšanās vieta. Bet, mūsdienās, tā ir vieta, kuru obligāti vajag apmeklēt, ja esat ieradies iepazīt Prāgu. Te ļoti saudzīgi izturas pret veclaicīgajiem traukiem un izsmalcināto mozaīku, kas ir galvenā, restorāna interjera sastāvdaļa. Bet, greznajās tualetēs ar gulbjiem, daudzi bez fotoaparāta nemaz neiet iekšā. Vēl, pie priekšrocībām tiek minētas, dāsnās porcijas un samērīgās cenas.

Le Louis XV (Montekarlo)

Viens no pasaulē prestižākajiem restorāniem atrodas mājīgā pundurvalstī, Ligūrijas jūras krastā. Restorānam ir tikai 25 gadi, bet iekārtots tas ir veclaiku garā. Tam ir ļoti krāšņs interjers 18. gadsimta stilā ar masīvām, antikvārām mēbelēm , greznu porcelānu un veselu kaudzi, kristāla un spoguļu.

Le Meurice – Alain Ducasse (Parīze)

Vēl viens restorāns, kas pieder Alain Ducasse, tikai šoreiz tas atrodas Parīzē. Restorāns ir izvietojies viesnīcā un tā radītāji ir parūpējušies par to, lai tas kļūtu gaisīgs: tam ir augsti griesti, zeltīti dekori, kas atspoguļojas spoguļos, skats uz dārzu. Šajā restorānā tiek gatavoti klasiski ēdieni jaunā stilā, tiek piedāvāta pašu gatavota šokolāde.

Tori Tori (Mehiko)

Tas ir japāņu restorāns, kas tiek uzskatīts ne tikai par pašu skaistāko restorānu pilsētā, bet arī par labāko savā kategorijā. Tori Tori ir uzbūvēts dzīvojamās mājas vietā un galvenais, arhitekta uzdevums bija pilnībā izmainīt tā izskatu. Priekš tam tika radīts jauns, unikāls karkass un speciāli projektētas mēbeles. Turklāt, karkass ir spējīgs reaģēt uz saules gaismu un atkarībā no tās intensitātes, regulēt apgaismojumu. Telpa sastāv no trīs stāviem un vairākām zālēm. Visinteresantākā, noteikti ir koka zāle, kurā viena siena ir noaugusi ar zāli, bet grīda vienlaicīgi izpilda krēsla vietu.