Restorāns vai muzejs?

Mūsdienās, ir uzbūvēts ļoti daudz restorānu, par kuriem droši varam teikt, ka ar laiku, mēs tos apmeklēsim, tieši tāpat kā muzejus, tāpēc, ka tiem, gan interjers, gan eksterjers ir vienkārši unikāli. Vēl, tikai varam piebilst, ka arī ēdieni, kas tiek pasniegti tādos restorānos, ir īsta gastronomiska bauda.

Dārzs viesnīcā Four Seasons, Ņujorkā

Restorāns atrodas debesskrāpī Seagram Building. Tas ir neparasts restorāns – telpas ir izrotātas ar visā pasaulē slavenu mākslinieku panno un skulptoru darbiem. Bet galvenais, dekora elements, pateicoties kuram iestāde ieguva savu nosaukumu – tās ir sešus metrus augstās akācijas, kas padara restorānu līdzīgu pasaku mežam, kas atrodas pašā Manhetenas centrā. Restorāns, ir plaši pazīstams pateicoties brokastīm un darījuma pusdienām. Šajā restorāna, ēdienus pārsvarā gatavo no vietējiem produktiem: sieriem, olām, dārzeņiem, augļiem, gaļas, utt. Turklāt, šajā restorānā ir pieejama unikāla šampaniešu kolekcija, kas sastāv, aptuveni no 200 veidiem dzērienu.

Kuklos, Šveices Alpi

Restorāns ir uzbūvēts no stikla paneļiem un tam ir kosmisks izskats. Tas atrodas Alpos, 2048 metru augstumā un piedevām, lēni griežas, veicot pilnu apgriezienu, pusotras stundas laikā. Protams, šajā laikā, apmeklētājiem paveras unikāli skaists panorāmas skats uz Bernu, Ženēvas ezeru un Šveices Rivjēru. Aptuveni, tāds laiks ir nepieciešams, lai jums pagatavotu ēdienu, kas pilnībā atjaunos jūsu spēkus. Turklāt, ēdiens tiek gatavots izmantojot saules baterijas. Tāds, uz saules baterijām gatavots ēdiens, garšas ziņā ne ar ko neatšķiras no parastā ēdiena, bet, šo metodi uzskata, par nākotnes metodi, tāpēc, ka tā ir pilnīgi nekaitīga apkārtējai videi.

Alice in Wonderland, Tokija

Tokijas, tirdzniecības centra, piektajā stāvā atrodas restorāns Alice in Wonderland. Restorāna neparastais interjers ir izveidots pateicoties Luisa Kerola slavenajam darbam “Alise Brīnumzemē”. Grīda, restorānā, ir izveidota kā šaha dēlis, lustrām ir kāršu izskats, pie griestiem – trauki, bet gaiteņos pie sienām – ilustrācijas no grāmatas…Restorāna platība ir 230 kvadrātmetru un tas spēj savus apmeklētājus apburt atkal un atkal. Ēdienkarte turpina “Alises” tēmu – jūs varat pasūtīt liellopa gaļu kas ir sautēta Tārpu Karalienes firmas mērcē, picu – Češīras kaķa aste vai arī saldējumu Smēķējošais kāpurs. Protams, ka tas nebūs nekas neparasts, ja blakus traukam ar ēdienu uzradīsies zīmīte: “Apēd mani”.

Caffe Florian, Venēcija

Tūristu iemīļotākā iestāde Venēcijā, Caffe Florian, darbojas San – Marko laukumā jau gandrīz 300 gadus. To droši varam saukt par vienu no vecākajiem restorāniem Eiropā. Tas tika atvērts 1720. gadā un līdz 21.gaddsimtam paspēja sakrāt samēru lielu “zvaigžņu”, kas to apmeklēja, sarakstu. Mūsdienās, Caffe Florian, ir viena no iemīļotākajām tūristu vietām.

Kafejnīca sastāv no vairākām zālēm: Senāta zāles, Ķīniešu, Austrumu un Gadalaiku zāles, kā arī no Spoguļu un Brīvības zāles. Visas telpas ir bagātīgi izrotātas ar apzeltītiem dekoriem. Vienā no telpām atrodas slaveno mākslinieku portreti.

Šo iestādi, bieži vien, sauc par kafijas cienītāju Meku, tāpēc, ka šeit pagatavo kafiju vairāk nekā pēc 33 receptēm. Turklāt, pašu gatavotu šķirni, var iegādāties vietējā veikalā. Bet kopā ar to, pašmāju parfīmu un zīmolu aksesuārus.